tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Deneme Erişim Veri Tabanları

Veri Tabanı Adı

Veri Tabanı İçeriği

Rosetta Stone

Deneme Erişimi Süresi: 13.03.2024 - 30.04.2024

Erişim Adresi: https://m.ebsco.is/RosettaStoneTurkiye

İçerik

Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

 

Hızlı Erişim Adımları

Bilgisayardan erişim:

1-) Erişim linkine tıklayın 

2-) Kurumsal eposta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun 

3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın. Kılavuz için tıklayınız.

Mobilden erişim:

1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal eposta adresinizle bir hesap oluşturun 

2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın 

3-) Sign in kısmından, Work or School seçeneğine tıklayın 

4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın. Kılavuz için tıklayınız.

HUKUKTÜRK

Deneme Erişimi Süresi 01.11.2023 - 31.12.2023

Erişim Adresi: http://www.hukukturk.com

Veri Tabanı İçeriği: Ekim/2023'de eklenen 50.000 yeni içerikle, 1928’den günümüze yaklaşık 350.000 kaynakça, Başta HUKUK olmak üzere ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İKTİSAT, İŞLETME, SİYASİ BİLİMLER, EKONOMİ ve KAMU YÖNETİMİ gibi temel alanları kapsamakta ve %70'inin tam metin içeriklerine ulaşılabilmektedir.

ACAR INDEX

(Akademik Araştırmalar İndeksi)

Deneme Erişimi Süresi 15.10.2023 - 15.12.2023

Erişim Adresi: https://www.acarindex.com/

Veri Tabanı İçeriği: ACARINDEX barındırdığı 3308 akademik dergi, 968 bin makale ve 22 milyonu aşkın atıf ile her gün on binlerce araştırmaya kaynak sağlamaktadır.

ACARINDEX; Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme, Fen Bilimleri ve Matematik, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, Mimarlık Planlama Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler, Spor Bilimleri ve Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri alanlarındaki bilimsel standartları karşılayan dergileri endekslemektedir.

Deneme erişimi kapsamında kurumsal uzantılı mail adresleriniz ile ACARINDEX’e üye girişi yaparak, sınırsız dergi, makale, atıf ve yazar araması yapabilir ve ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz.

Erişim Kılavuzu: Kılavuz için tıklayınız.

LEGALING Hukuk Terimleri Veri Tabanı

Deneme Erişimi Süresi 09.10.2023 - 15.02.2023

Erişim Adresi: https://academic.legaling.net/

Veri Tabanı İçeriği:  LEGALING; İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce hukuk terimleri tercümesinde “profesyoneller için, profesyoneller tarafından” hizmet verme idealiyle yola çıkan, Türkiye’nin ilk İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veri tabanıdır.

•   4 hukukçunun onayından geçmiş 52.000’den fazla İngilizce ve Türkçe hukuk kavramı

•   Veri tabanına her hafta eklenen 500’den fazla kavram

•   100’den fazla hukuk dalı bilgisi

•   Örnek cümleler

•   Çeviri yapılırken veya kavramları kullanırken oluşabilecek hataların önüne geçebilmek için gereken yerlerde detaylı açıklamalar ve püf noktalar

Legaling veri tabanına erişim için üye girişi yapmaya veya kullanıcı oluşturmaya gerek bulunmamaktadır. Yalnızca kampüs ağına veya uzaktan erişim hesabı ileVPN/Ezproxy ağına bağlandıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Akademik” tuşuna basmak yeterlidir. Bu kapsamda Legaling veri tabanına erişim için faydalanabileceğiniz Erişim Kılavuzu'na ve tanıtım dokümanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Erişim Kılavuzu ve Tanıtım Dökümanları: https://drive.google.com/drive/folders/1BV9mdg9GiwiXPzAXZgHzBALfhOkqPjc_?usp=sharing

TÜMER ALTAL Online Sınav Hazırlık Veri Tabanı

Deneme Erişimi Süresi 25.09.2023 - 30.12.2023

Erişim Adresi: https://www.tumeraltas.com.tr/

Veri Tabanı İçeriği:  Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanı e-YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık ve özellikle konuşma becerisini geliştirmeye yönelik genel İngilizce amacıyla oluşturulmuş bir veri tabanıdır.

 • Genel İngilizce Paketleri
 • A1-C2 Seviye
 • Konuşma tanıma desteği ile ilk günden konuşarak öğrenme
 • Sınav Hazırlık Paketleri
 • e-YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir sorunun video çözümü.
 • YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
 • TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her bir sorunun video çözümü.
 • PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
 • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
 • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
 • Beceri paketleri
 • Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
 • Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları.
 • Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları.
 • Gramer: Binlerce soruluk gramer testleri
 • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
 • Deneme Sınavları
 • 5 adet e-YDS ve 15 adet YÖKDİL (Sağlık-Sosyal-Fen) Full Deneme Sınavı.
 • Gerçek sınav modunda, 180 dakika süreli.
 • Konuşma ve Destek Kulübü
 • Kullanıcıların çevrimiçi oturuma katılarak birbirleriyle etkileşimde bulunmalarını, soru cevap ile birbirlerine yardımcı olmalarını amaçlayan çevrimiçi oda.
 • 7/24 erişime açık
 • Özel paketler
 • Kelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soru
 • OKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma, yazma, dinleme
 • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru, kelime ve içerik.

Kayıt için;

 • https://tumeraltas.com.tr adresinde
 • Kurumsal e-posta adresinizle (edu.tr ya da gov.tr) “Kayıt” oluşturun.
 • Gelen onay epostasındaki bağlantı adresini tıklayarak üyeliğinizi etkinleştirin.
 • Giriş yaptığınızda tüm eğitimler etkinleşecektir.
 • “Derslerim” menü başlığından tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.

AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi)

Deneme Erişimi Süresi:01.10.2023 - 01.11.2023

Erişim Adresi: https://www.ayeum.com/

Veri Tabanı İçeriği:   Sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

Yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz www.ayeum.com sisteminde bulunan üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresiyle üye olabileceklerdir.

Üye olduktan sonra kurumsal mail adresinize bir doğrulama kodu gelecek ve onayladığınız takdirde sorunsuz giriş yapmış olacaksınız. AYEUM sistemine istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Not: ...@esenyurt.edu.tr uzantılı maili ile üye olan herkes sistemde tanımlı 10 adet eğitim başlığından ücretsiz faydalanabilir.

 

Military Big Data

Deneme Erişimi Süresi: 01.09.2023 - 01.12.2023

 

Erişim Adresi: https://mildata.militarybigdata.com/

 

Veri Tabanı İçeriği:  Military Big Data, kara, deniz, hava, robotik platformlar, silah sistemleri ve mühimmat hakkında yüksek hacimli ve çeşitli bilgileri, ülke detaylarıyla birlikte en yüksek doğruluk ve hızda sunar.

Veri tabanında, silah / sistem, harita bilgi sistemi, harp tahlili ve savunma ticareti olmak üzere 4 ana modül vardır.

Military Big Data’nın Silah/Sistem modülünde, sınıflandırması Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birimleriyle gerçekleştirilmiş ve NATO standartları gözetilerek detaylandırılmış altı bölümde dünyada kullanımda olan ya da siparişi geçilmiş tüm silah ve sistemlere ait konsept geliştirme süreçleri, teknik bilgileri, görselleri vb. gibi tüm bilgiler doğrulanmış olarak kullanıcıya sunulmaktadır.

Military Big Data’nın Harita Bilgi Sistemi modülünde, her bir silah sisteminin hangi ülkede kaç adet kullanıldığı bilgisi, uygun filtreleme ve analiz seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır. İlgili veriler dünya haritası üzerinde ilişkilendirilmektedir.

Military Big Data’nın Harp Tahlili modülünde, operasyonel düzeyde muharip ya da muharebe sahasının dengelerini değiştiren faktörlerin oransal analizinin kullanıcıyla paylaşılması öngörülmektedir. Kullanıcılar bu modülde isterlerse kendi müttefik gruplarını oluşturup, kıyaslamayı gruplar olarak gerçekleştirebilmektedir.

Military Big Data’nın Savunma Ticareti modülünde, son 40 yıl içinde ülkeler arasında gerçekleşen savunma alışverişi tarihsel, rakamsal ve adedi bilgiler paylaşılarak sunulmaktadır. Hedef ülke ya da kaynak ülke analiziyle desteklenen bu modülde ülkeler arası ilişkilerin boyutu savunma düzeyinde incelenebilmektedir.

 intihal.Net

 

Deneme Erişimi Süresi: 15.04.2019-31.12.2019 
 

Erişim Adresi: http://intihal.net
 

Veri Tabanı İçeriği: intihal.net akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için üretilmiş yerli bir programdır. intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. 

Engineering Source


Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi:
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=egs   

Veri Tabanı İçeriği: Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler ve araştırmacılar için hazırlanmış Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin yayın olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için birincil bir kaynaktır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, enerji sistemleri, inşaat, makina, petrol gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsamaktadır.

eBook Academic Collection

Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi:
 http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000tww

Veri Tabanı İçeriği: Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

Hiperkitap


Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi: 
http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

Veri Tabanı İçeriği: HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 17.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Legal Hukuk Veri Tabanı

Deneme Erişimi Süresi: 19.02.2019-19.04.2019

Erişim adresi:                  

Dergi ve Kitaplar için: www.legal.com.tr

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için: www.legalbank.net

Legal Hukuk Veri Tabanı ile;

*20.000’den fazla makaleye,

*650’den fazla dergiye,

*400’den fazla online kitaba,

*Legalbank elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), dilekçe ve belge örneklerine erişebilirsiniz.

Vidobu

Deneme Erişimi Süresi: 13.11.2018 – 31.12.2018

Erişim adresi: www.vidobu.com 

Veri Tabanı İçeriği: Vidobu kişisel gelişim, mesleki gelişim, ofis programları, bilişim teknolojileri, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D ve animasyon ve video düzenleme alanlarında online video sağlayan eğitim platformudur.

 

Vidobu Veritabanı;

7/24 izle-Öğren: İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. 

Sertifika: Tamamladığınız eğitimlere ait alacağınız katılım sertifikası ile eğitimlerinizi belgeleyebilirsiniz.

Uzman Eğitmenler: Sektörden özenle seçilen alanında uzman eğitmenlerle içerikleri izleyebilirsiniz.

Sürekli Güncel: Bilişim dünyasının hızına ayak uydurabilmeniz için, sürekli güncellenen içerikleri bulabilirsiniz.

Kontrol Paneli: Sisteme giriş yaptıktan sonra; en son izlediğiniz eğitimler, kazandığınız sertifikalar gibi bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Tüm Platformlardan Erişim: Hem bilgisayarınızdan, hem de tablet ve mobil cihazlarınızdan izleyebilirsiniz.

HD Kalitesinde: Tüm videoları HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Örnek Dosyalar: İzlediğiniz videolarda anlatılan örnekleri bilgisayarınıza indirip birebir çalışabilirsiniz.

Her Seviyede Eğitimler: Yeni başlayanlardan, profesyonel düzeyde kullanıcılara kadar herkese hitap eden geniş eğitim içeriğine erişebilirsiniz.

Not: Off Campus özelliğini aktif ederek, kullanıcıların kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile erişebilmeniz mümkündür.

 

Hiperkitap

Deneme Erişimi Süresi: 12.11.2018 – 31.12.2018

Erişim adresi: 
http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

Veri Tabanı İçeriği: Hiperkitap, Türkçe kaynak içerikli disiplinlerarası bir veritabanı olup bilgisayar, biyografi, dil ve edebiyat, din, eğitim, ekonomi ve finans, el sanatları, felsefe, hukuk, iş dünyası, matematik, mimarlık ve sanat, mühendislik ve teknoloji, seyahat, sosyal bilimler, spor, tarih, yemek gibi konularda yaklaşık 15.000 tam metin e-kitap içermektedir. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Lebib Yalkın Yayınları/MEVBANK Veri Tabanı

Deneme Erişim Süresi: 05.10.2018 – 25.12.2018

Erişim adresi:  
https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/istanbul-esenyurt-uni

Veri Tabanı İçeriği

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları, Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. MEVBANK Veri tabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  içtihat ve mevzuat ile yorumlu uzman makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.

Not: Veri Tabanı Chrome’da açılabilmektedir.

E-Sınav

Deneme Erişim Süresi: 11.09.2018 – 15.10.2018

Veritabanına erişim için kampüs ağına bağlı bir bilgisayardan,

https://esinav.tumeraltas.com.tr 

adresinde bir kez kayıt olunması yeterlidir. Kayıt sonrası kampüs içinden veya dışından da erişim sağlanabilir.

Veritabanı İçeriği:

*Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.

*PTE: Sınavın 25 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler

*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış strateji videolari ve 98 adet metin çevirisi.

*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

Unicheck

Deneme Erişim Süresi: 24.11.2017 – 24.05.2018

Unicheck Kurumsal Kullanım Kılavuzu   

Erişim adresi : https://unicheck.com/

İntihal tespit programı olan Unicheck, sistem içinde bulunan ödev, tez, proje vb. dosyaları; web sayfaları ve veri tabanları içinde tarayarak olası benzerlik ve özgünlük kontrolü yapmaktadır. Bu kontroller ile Unicheck, olası intihali önlemekle birlikte öğrencileri araştırmaya teşvik etmektedir. Unicheck intihal tespit programından faydalanmak için kutuphane@esenyurt.edu.tr adresine ad-soyad ve kurumsal e-posta adresini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Rosetta Stone

Deneme Erişim Süresi: 07.11.2017 – 31.12.2017

Erişim adresi :
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=rosetta

Online dil eğitim aracı Rosetta Stone, ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. İçerdiği 30 dil:  Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

IGI Global

Deneme Erişim Süresi: 05.04.2017 – 05.05.2017

Erişim adresi : http://www.igi-global.com/gateway/

IGI Global Yayınevi,uygulamalı teknoloji alanında bilimin tüm dallarını kapsayan 3400 güncel e-kitabı (2000-2017), 170 dergiyi deneme erişimine sunmaktadır. Ayrıca Üniversite hocalarının tüm konularda yapmış oldukları 100'ü aşkın bilimsel sunumu içeren video koleksiyonu da erişime açılmıştır. Konular; yazılım, iş ve iş idaresi, bilgisayar, mühendislik, eğitim, çevre, akıllı teknolojiler, e-devlet, bilgi yönetimi ve kütüphanecilik,  medya ve iletişim, genetik, tıp ve sağlık koruma,   güvenlik ve adli tıp, etik, hukuk ve sosyal bilimlerdir.

dMags Türkçe Dijital Dergi Platformu

Deneme Erişim Süresi: 17.03.2017 – 10.04.2017

Erişim adresi : www.dmags.net

2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal versiyonu için Informascope firması ile işbirliği içerisinde tüm kurum ve kuruluşlara kullanıcılarının sınırsız erişim sağlayabilecekleri lisans modelini sunmaktadır. Yaklaşık 7.300 adet arşiv sayısına erişebildiğiniz dMags’de toplam 261 dergi bulunmaktadır.

Android uygulaması       : https://goo.gl/Q7RkuD

Itunes uygulaması          : https://goo.gl/T5dI0d