tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Deneme Erişim Veri Tabanları

Veri Tabanı Adı

Veri Tabanı İçeriği

 intihal.Net

 

Deneme Erişimi Süresi: 15.04.2019-31.12.2019 
 

Erişim Adresi: http://intihal.net
 

Veri Tabanı İçeriği: intihal.net akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için üretilmiş yerli bir programdır. intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. 

Engineering Source


Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi:
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=egs   

Veri Tabanı İçeriği: Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler ve araştırmacılar için hazırlanmış Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin yayın olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için birincil bir kaynaktır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, enerji sistemleri, inşaat, makina, petrol gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsamaktadır.

eBook Academic Collection

Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi:
 http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000tww

Veri Tabanı İçeriği: Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

Hiperkitap


Deneme Erişimi Süresi: 02.03.2019-01.06.2019

Erişim adresi: 
http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

Veri Tabanı İçeriği: HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 17.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Legal Hukuk Veri Tabanı

Deneme Erişimi Süresi: 19.02.2019-19.04.2019

Erişim adresi:                  

Dergi ve Kitaplar için: www.legal.com.tr

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için: www.legalbank.net

Legal Hukuk Veri Tabanı ile;

*20.000’den fazla makaleye,

*650’den fazla dergiye,

*400’den fazla online kitaba,

*Legalbank elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), dilekçe ve belge örneklerine erişebilirsiniz.

Vidobu

Deneme Erişimi Süresi: 13.11.2018 – 31.12.2018

Erişim adresi: www.vidobu.com 

Veri Tabanı İçeriği: Vidobu kişisel gelişim, mesleki gelişim, ofis programları, bilişim teknolojileri, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D ve animasyon ve video düzenleme alanlarında online video sağlayan eğitim platformudur.

 

Vidobu Veritabanı;

7/24 izle-Öğren: İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. 

Sertifika: Tamamladığınız eğitimlere ait alacağınız katılım sertifikası ile eğitimlerinizi belgeleyebilirsiniz.

Uzman Eğitmenler: Sektörden özenle seçilen alanında uzman eğitmenlerle içerikleri izleyebilirsiniz.

Sürekli Güncel: Bilişim dünyasının hızına ayak uydurabilmeniz için, sürekli güncellenen içerikleri bulabilirsiniz.

Kontrol Paneli: Sisteme giriş yaptıktan sonra; en son izlediğiniz eğitimler, kazandığınız sertifikalar gibi bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Tüm Platformlardan Erişim: Hem bilgisayarınızdan, hem de tablet ve mobil cihazlarınızdan izleyebilirsiniz.

HD Kalitesinde: Tüm videoları HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Örnek Dosyalar: İzlediğiniz videolarda anlatılan örnekleri bilgisayarınıza indirip birebir çalışabilirsiniz.

Her Seviyede Eğitimler: Yeni başlayanlardan, profesyonel düzeyde kullanıcılara kadar herkese hitap eden geniş eğitim içeriğine erişebilirsiniz.

Not: Off Campus özelliğini aktif ederek, kullanıcıların kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile erişebilmeniz mümkündür.

 

Hiperkitap

Deneme Erişimi Süresi: 12.11.2018 – 31.12.2018

Erişim adresi: 
http://search.ebscohost.com/login.aspxauthtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

Veri Tabanı İçeriği: Hiperkitap, Türkçe kaynak içerikli disiplinlerarası bir veritabanı olup bilgisayar, biyografi, dil ve edebiyat, din, eğitim, ekonomi ve finans, el sanatları, felsefe, hukuk, iş dünyası, matematik, mimarlık ve sanat, mühendislik ve teknoloji, seyahat, sosyal bilimler, spor, tarih, yemek gibi konularda yaklaşık 15.000 tam metin e-kitap içermektedir. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Lebib Yalkın Yayınları/MEVBANK Veri Tabanı

Deneme Erişim Süresi: 05.10.2018 – 25.12.2018

Erişim adresi:  
https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/istanbul-esenyurt-uni

Veri Tabanı İçeriği

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları, Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. MEVBANK Veri tabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  içtihat ve mevzuat ile yorumlu uzman makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.

Not: Veri Tabanı Chrome’da açılabilmektedir.

E-Sınav

Deneme Erişim Süresi: 11.09.2018 – 15.10.2018

Veritabanına erişim için kampüs ağına bağlı bir bilgisayardan,

https://esinav.tumeraltas.com.tr 

adresinde bir kez kayıt olunması yeterlidir. Kayıt sonrası kampüs içinden veya dışından da erişim sağlanabilir.

Veritabanı İçeriği:

*Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.

*PTE: Sınavın 25 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler

*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış strateji videolari ve 98 adet metin çevirisi.

*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

Unicheck

Deneme Erişim Süresi: 24.11.2017 – 24.05.2018

Unicheck Kurumsal Kullanım Kılavuzu   

Erişim adresi : https://unicheck.com/

İntihal tespit programı olan Unicheck, sistem içinde bulunan ödev, tez, proje vb. dosyaları; web sayfaları ve veri tabanları içinde tarayarak olası benzerlik ve özgünlük kontrolü yapmaktadır. Bu kontroller ile Unicheck, olası intihali önlemekle birlikte öğrencileri araştırmaya teşvik etmektedir. Unicheck intihal tespit programından faydalanmak için kutuphane@esenyurt.edu.tr adresine ad-soyad ve kurumsal e-posta adresini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Rosetta Stone

Deneme Erişim Süresi: 07.11.2017 – 31.12.2017

Erişim adresi :
http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=rosetta

Online dil eğitim aracı Rosetta Stone, ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. İçerdiği 30 dil:  Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

IGI Global

Deneme Erişim Süresi: 05.04.2017 – 05.05.2017

Erişim adresi : http://www.igi-global.com/gateway/

IGI Global Yayınevi,uygulamalı teknoloji alanında bilimin tüm dallarını kapsayan 3400 güncel e-kitabı (2000-2017), 170 dergiyi deneme erişimine sunmaktadır. Ayrıca Üniversite hocalarının tüm konularda yapmış oldukları 100'ü aşkın bilimsel sunumu içeren video koleksiyonu da erişime açılmıştır. Konular; yazılım, iş ve iş idaresi, bilgisayar, mühendislik, eğitim, çevre, akıllı teknolojiler, e-devlet, bilgi yönetimi ve kütüphanecilik,  medya ve iletişim, genetik, tıp ve sağlık koruma,   güvenlik ve adli tıp, etik, hukuk ve sosyal bilimlerdir.

dMags Türkçe Dijital Dergi Platformu

Deneme Erişim Süresi: 17.03.2017 – 10.04.2017

Erişim adresi : www.dmags.net

2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal versiyonu için Informascope firması ile işbirliği içerisinde tüm kurum ve kuruluşlara kullanıcılarının sınırsız erişim sağlayabilecekleri lisans modelini sunmaktadır. Yaklaşık 7.300 adet arşiv sayısına erişebildiğiniz dMags’de toplam 261 dergi bulunmaktadır.

Android uygulaması       : https://goo.gl/Q7RkuD

Itunes uygulaması          : https://goo.gl/T5dI0d